Zielone warsztaty

Ochrona środowiska w warsztacie samochodowym

Spośród wymagań, jakie powinny spełniać w chwili obecnej warsztaty samochodowe do niezwykle istotnych należą wymagania prawne w zakresie ochrony środowiska. Brak spełniania środowiskowych wymagań prawnych naraża nawet najmniejszą firmę na poważne problemy.

’Zielone warsztaty’

to program przeznaczony dla każdego przedsiębiorcy, który działa w branży napraw i konserwacji pojazdów mechanicznych. Nie ma znaczenia czy Państwo już prowadzicie swój biznes czy też zamierzacie otworzyć swą Firmę. W przypadku gdy Firma już działa, nie warto zwlekać lecz jak najszybciej skontaktować się z nami. Pokażemy Państwu jak uniknąć wielu kłopotów w przyszłości.
Dla osób które startują w branży, oferujemy kompleksowe usługi które pozwolą bez zbędnych opóźnień i przy niskich nakładach finansowych rozpocząć działalność.

Chcielibyśmy Państwa gorąco zachęcić do udziału w programie, który docelowo pozwoli na podniesienie świadomości ekologicznej przedsiębiorców oraz ich pracowników. Jednocześnie zarządzający biznesem będą mogli mieć pewność, że w przypadku jakichkolwiek kontroli, organ kontrolujący nie będzie mógł stwierdzić uchybień w zakresie obowiązków wynikających z Prawa ochrony środowiska.

Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem, który wyjaśni Państwu szczegóły programu Zielone warsztaty. Nie czekaj: zadzwoń lub wyślij wiadomość już dziś i umów się na całkowicie bezpłatną wizytę naszego pracownika.

 Zakres programu:

 

 • ocena aktualnych obowiązków w warsztacie/ lakierni/myjni z zakresu ochrony środowiska,
 • kosztorys działań wynikających z powyższego punktu,
 • uregulowanie prawne oddziaływania warsztatu na środowisko (pozyskanie pozwoleń, dokonanie zgłoszeń),
 • bieżące ewidencjonowanie aspektów środowiskowych,
 • terminowe przekazywanie sprawozdań służbom ochrony środowiska i Marszałkowi Województwa.

 Zyski dla przedsiębiorców:

 

 • prowadzenie działalności bez ryzyka w związku z uregulowaniem działalności w stosunku do wymagań ochrony środowiska,
 • uzyskanie certyfikatu „Zielone warsztaty”,
 • przekazanie części lub całości obowiązków środowiskowych ekspertom z firmy zewnętrznej,
 • możliwość ograniczenia kosztów związanych z gospodarką odpadami,
 • możliwość ograniczenia kosztów związanych z opłatami środowiskowymi,
 • poprawa wizerunku Firmy na rynku lokalnym i regionalnym,
 • ułatwiona forma zarządzania biznesem,
 • bezpłatna reklama Firmy w e-biuletynie.

 Co sądzą uczestnicy:

Profil Auto, Zawiercie

(…) Uczestnictwo w programie „Zielone warsztaty” to niezwykły komfort. Zarówno w stosunku do jakichkolwiek obowiązków jak i świadomości, że działalność warsztatu minimalnie wpływa na otoczenie. Wszystkie niezbędne dokumenty i sprawozdania są na bieżąco przedstawiane do podpisu, a jedyny obowiązek w tej kwestii to przesłanie ich do adresata. Jestem mile zdziwiony zakresem działania Firmy Ekspercka: szkolenia pracowników, ewidencja odpadów, a nawet doradztwo w zakresie kupna lakierów i rozpuszczalników korzystniejszych z punktu widzenia emisji, a więc niższych opłat środowiskowych. (…)

Właściciel
Adrian Szewczyk

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz zdefiniowania obowiązków ciążących na Państwa Firmie zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.
Pomożemy uprościć Państwa zobowiązania do niezbędnego minimum zgodnego z aktualnym stanem prawnym.

Tel. + 48 691 867 284; e-mail: biuro@ekspercka.pl lub za pomocą formularza.